21 lip 2022

Ile trwa tynkowanie maszynowe domu?

0 Komentarzy

Po pierwsze uzależnione to jest od wielkości budynku. Zwykle dom o wielkości 100m2 powierzchni będzie miał ok.250-350m2 ścian z sufitami do wytynkowania. W poprzednim artykule poruszaliśmy temat Ile m2 tynku dziennie można wykonać padła tam odpowiedź, że średnio będzie to ok.80m2/dziennie. Zatem 4-5dni roboczych zajmie sam proces tynkowania takiego domu. Jednak czas trwania prac tynkarskich to nie sama praca z tynkiem na ścianie – dochodzi do tego jeszcze czas na przygotowanie powierzchni, którą mamy tynkować.

Ile trwa tynkowanie domu wielkości 120m2 powierzchni użytkowej?

Najlepiej założyć, że tynkowanie domu potrwa 2 tygodnie o ile jest to dom w granicach 100-150m2 powierzchni. Zakładam również, że tynkujemy tynkiem maszynowym gipsowym lekkim oraz, że tynkowane są zarówno ściany jak i sufity. Wówczas taki dom może mieć 400-500m2 powierzchni tynkowanej.

Warto przyjąć 2-3dni na przygotowanie budowy do tynkowania – tu wchodzi w skład:

  • gruntowanie ścian oraz sufitów,
  • osadzanie narożników (to jest bardzo czasochłonne),
  • wklejanie listew przyokiennych
  • oraz zabezpieczanie wszystkich okien folią i taśmami ochronnymi

Później tempo prac tynkarskich można uśrednić na 80m2/dziennie więc 5-6dni roboczych i dodatkowy dzień na posprzątanie i finalne zakończenie tynkowania. Daje to łącznie ok. 8-10dni roboczych.

Ile czasu zajmuje położenie tynków wewnętrznych?

Licząc łącznie prace przygotowawcze plus czas narzucania i obróbki tynku oraz sprzątanie to daje zwykle 8-10dni roboczych – czyli 2 tygodnie bez sobót i niedziel. Gdy dom jest większy niż 120m2 i gdy ma dużo ścianek działowych oraz tynkujemy wszystkie sufity, które zwiększają liczbę m2 przeznaczonych do tynkowania to położenie tynków wewnątrz domu może zająć 3 tygodnie. Natomiast jeśli pokoi w domu jest mniej, bo równocześnie ścian do tynkowania mamy mniej. Jeśli nie tynkujemy sufitów bo inwestor przewiduje w całym domu sufity podwieszane to mamy mniej pracy przy tynkach i szybciej wytynkujemy taki dom.

Ile czasu robi się tynki? Jak szybko tynkuje się dom od wewnątrz?

Zwykle w 2t ygodnie robi się tynki na gotowo, od momentu wejścia tynkarzy na budowę do momentu zapakowania sprzętu na busa i wyjazdu. Średniej wielkości dom tynkuje się 2 tygodnie, czasami 3 tygodnie.

Przeczytaj także poradnik: najpierw tynki czy posadzki?

Tynki Leszno, Tynki Legnica, Tynki Żary Żagań, Tynki Złotoryja, Tynki maszynowe Nowa Sól firma,

[do góry]
O autorze


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *