25 sty 2021

Maszynowe wylewanie posadzek betonowych

0 Komentarzy

Posadzki powstają z mieszaniny piasku, cementu i wody – powstający beton jest transportowany za pomocą maszyny do pomieszczenia gdzie wykonujemy posadzkę. Błędem jest jednak nazywanie tych posadzek maszynowo wylewanymi, bo posadzka jest niemal ręcznie wykonywana przez naszego pracownika i nie ma ona płynnej konsystencji (co sugeruje wylewanie) ale jest to półsucha mieszanina piasku, cementu i wody. Za pomocą łaty z poziomicą człowiek ręcznie wyrównuje posadzkę. Także ten element maszynowy ma nieduży udział w całym procesie wykonywania posadzki. Później jeszcze następuje zacieranie posadzki, wykonywane jest ono maszyną potocznie nazywaną 'zacieraczką’ – obsługiwana jest ona przez człowieka, tu nic nie dzieje się samo, potrzeba dużej praktyki aby dobrze zacierać posadzkę. Efekt finalny czyli gotowa posadzka w mieszkaniu to suma współpracy 3 osób z których każda specjalizuje się w innym zakresie.

Poza tym w nazewnictwie posadzek trzeba uważać, bo posadzki ’jastrychy’ potocznie bywają określane posadzkami betonowymi. Jednak fachowcy od posadzek użyją raczej słowa jastrych lub posadzka z miksokreta ale nie posadzka betonowa, bo posadzką betonową określą posadzki przemysłowe z betonu dostarczanego z betoniarni.

/// jastrychy Wrocław, wylewanie posadzek Legnica, posadzki cementowe Wrocław, posadzki miksokret Leszno, wylewki miksokretem wrocław, posadzki jawor, posadzki trzebnica, posadzki miksokretem Żary, grubość posadzki w garażu, posadzki środa śląska, posadzka na parkingu Wrocław, posadzki Chojnów

[do góry]
O autorze


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *